فروشگاه كاشي و سراميك فروشگاه كاشي و سراميك .

فروشگاه كاشي و سراميك

سراميك ضد اسيد

سراميك ضد اسيد

آزمايشگاه‌ها، كارخانجات صنعتي و توليدي‌هاي مواد شيميايي براي جلوگيري از خوردگي و فرسايش سطوحي كه در تماس مستقيم با اسيدها و مواد خورنده هستند از كاشي و سراميك با مقاومت شيميايي بسيار بالا كه با نام ضد اسيد (Acid Proof) شناخته مي‌شوند. اين نوع سراميك به عنوان يك پوشش بر روي بتون‌ها با استفاده از ملات‌هاي ضد اسيد چسبانده مي‌شوند. قيمت كاشي ضد اسيد  

 

ملات ضد اسيد

همانگونه كه گفتيم سيمان و بتن به سادگي در مجاورت مواد شيميايي دچار خوردگي و فرسايش مي‌شوند در نتيجه نمي توان از آنها براي چسباندن و بند كشي كاشي و سراميك ضد اسيد استفاده نمود زيرا از بين رفتن بندكشي‌ها به مرور سبب نفوذ مواد اسيدي به زير كاشي و سراميك ضد اسيد شده و در نهايت باعث لق شدن و تخريب آن مي‌شود.

 

صنايع كاشي و سراميك براي اين منظور اقدام به ساخت ملات‌هاي ضد اسيد نموده است كه شامل انواع ملات ضد اسيد سيليكاتي، پلي استر، وينيل استر، اپوكسي، فوران و ... مي‌شود كه مقاومت عالي در برابر انواع مواد شيميايي خورنده، شوك‌هاي حرارتي، صبا كاشي  نيروهاي مكانيكي، تخليه بار الكتريكي و ... كه داراي چسبندگي عالي براي اتصال ميان سطوح دارند. 

 

ملات‌هاي ضد اسيد از رزين‌هاي صنعتي پركننده سيمان با مقاومت بالاي شيميايي تهيه مي‌شوند كه طي واكنش‌هاي شيميايي خشك شده اند. اين ملات بسيار انعطاف پذير است و سرعت چسباندن و خشك شدن آن نيز بالا مي‌باشد.

 

كاربرد كاشي و سراميك ضد اسيد

سراميك‌هاي ضد اسيد در ابعاد و اندازه‌هاي مختلف تهيه مي‌شود و متناسب با شرايط محيطي در حوضچه‌هاي اسيدي و مواد شيميايي، كف، ديواره و فونداسيون بناها و سالن‌هاي صنعتي، كف و ديواره ساختمان‌هاي صنايع غذايي، صنايع دارويي، كارخانجات توليد لبنيات، صنايع روغن كشي، فرآوري گوشت، كنسرو سازي، نوشابه سازي، اتاق‌هاي استريل آزمايشگاهي، اتاق كنترل نيروگاه‌ها، تجهيزات و لوله كشي‌هاي صنعتي ، لوله‌ها و دود كش‌هاي صنعتي، كاشي تكسرام ديوار كف و سكوي آزمايشگاه‌هاي شيمي، انبارهاي مواد اوليه شيميايي، سطح داخلي مخازن مواد شيميايي و ساير صنايع مورد استفاده قرار مي‌گردد.

 

به طور كل كاشي و سراميك ضد اسيد قابليت كاربرد در اماكن بسياري را دارا مي‌باشد كه شامل :

 

مناسب محيط‌هايي كه در مجاورت اسيدها (به استثناء اسيد فلوئوريدريك HF) قرار دارند.

مناسب محيط‌هايي كه در معرض باران‌هاي اسيدي قرار مي‌گيرند.

مناسب محيط‌هاي پر تردد با فشار ديناميكي بالا، مانند كف انبارهاي صنعتي كه ليفتراك‌هاي سنگين بر روي آنها تردد مي‌كنند.

مناسب محيط‌هاي پر تردد با ترافيك سنگين مانند اماكن عمومي مناسب محيط‌هايي كه در معرض مواد با بوي تند وشديد دهنده قرار دارند(مانند آشپزخانه‌هاي صنعتي و سرويس‌هاي بهداشتي عمومي)

مناسب جهت كاربرد در حوضچه‌هاي اسيد و مواد شيميايي

مناسب جهت پوشش كف و ديواره سالن‌هاي صنعتي

نصب كاشي و سراميك ضد اسيد

راك سرام

براي نصب و اجراي كاشي و سراميك ضد اسيد لازم است زير سازي با استفاده از ابزارهاي مكانيكي كاملا صاف و يكدست شود سپس با استفاده از تينر يا اسيد كاملا شستشو شود، براي بالا بردن ميزان چسبندگي لازم است يك لايه پرايمر اپوكسي اجرا شود تا لايه بعدي داراي چسبندگي بيشتري گردد. پس از ان از اپوكسي ضد اسيد و الياف تقويت كنند براي آبندي و حفاظت سطح در برابر عوامل خورنده مانند اسيدها، بازها و ساير مواد شيميايي از يك تا دو لايه استفاده شود، در آخر نصب و اجراي كاشي و سراميك ضد اسيد را خواهيم داشت كه در انتها با استفاده از پودرهاي اپوكسي ضد اسيد بندكشي مي‌گردد.

 

انواع كاشي‌هاي ضد اسيد 

كاشي‌هاي ضد اسيد كه با نام سراميك پرسلان ضد اسيد نيز شناخته مي شوند پرسلان‌هايي هستند با مقاومت بالا كه داراي انواع محدودي مي‌باشد، نوع اين پرسلان‌ها با توجه به كاربرد سطح مورد نظر نوع آنها تعريف مي‌گردد. سراميك‌هاي ضد اسيد در دو نوع سراميك ضد اسيد صاف و سراميك ضد اسيد عاجدار در رنگ‌ها و طرح‌هاي محدودي توليد مي‌گردد. طيف رنگي اين نوع سراميك بيشتر شامل شيري، طوسي و كرم مي‌باشد. اين كاشي‌ها در برابر فشار و ساييدگي قدرت بالايي دارند و شستشوي آنها بسيار ساده مي‌باشد. ايفا سرام


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۵:۴۲ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :