فروشگاه كاشي و سراميك فروشگاه كاشي و سراميك .

فروشگاه كاشي و سراميك

كاشي و سراميك

كاشي و سراميك

كاشي­‌‌ها شامل دو نوع كاشي ديواري و كاشي كف مي‌شوند. كاشي ديواري همانطور كه از نامش پيداست براي طراحي ديوارها كاربرد داشته و داراي مقاومت بالا و در برخي موارد قدرت جذب آب بالايي است. اما كاشي كف همان جنسي است كه در بازار از آن به اصطلاح با نام سراميك ياد مي‌شود. هرچند كه سراميك در توضيح علمي‌اش ماده ديگري بوده و انواع مختلف ديگر قيمت محصولات روكا سرام و البته برخي كاربردهاي ديگري دارد.

 

اما كاشي كفي يا همان سراميك معروف در بازار مصالح ساختماني معمولا لعاب داشته و لعاب آن هم غالبا براق است هرچند كه انواع ديگري از لعاب‌ها هم در بازار به وفور يافت مي‌شوند.

 

اما تفاوت كاشي و سراميك در اين نكته خلاصه مي‌­‌شود كه سراميك معمولا استحكام بالاتري داشته و به همين دليل در كف به كار برده مي­‌شود اما كاشي به دليل ظرافت بالاتر و وزن كم­‌تر در طراحي ديوار كاربرد بيشتري دارد.

 

موزائيك و انواع آن

 

اما نوع ديگري از اين دسته مصالح نيز وجود دارد كه حتما بارها نامش را شنيده‌ايد يا به كار برده‌ايد. اين نوع مصالح كه موزائيك ناميده مي‌‌شود نوعي كف‌پوش متراكم است كه به نوعي بتن پرس شده است و در ساختش هم از موادي چون ماسه، سيمان، سنگ دانه، پودر سنگ و البته آب استفاده مي‌شود. براي ساخت سطح موزائيك‌ها نيز علاوه بر اين مواد در برخي موارد از مواد رنگي هم استفاده مي‌شود.

 

موزائيك‌ها بيشتر در ساخت و طراحي كف حياط‌ها ديده مي‌شوند و امروزه ديگر براي طراحي كف خانه حراج سراميك و سرويس بهداشتي يا آشپزخانه از موزائيك استفاده نمي‌شود.

 

اما به غير از اين سه نوع مصالح، مصالح تركيبي ديگري نظير سراميك موزائيك و كاشي موزائيك در بازار يافت مي‌شوند كه سراميك‌ها و كاشي‌هايي هستند كه در ساختشان از موزائيك نيز استفاده شده‌است تا استحكام قابل قبول‌تري پيدا كنند. اين نوع مصالح هم مانند موزائيك بيشتر در حياط كاربرد دارند اما برخلاف موزائيك معمولي ظاهر بسيار زيباتري دارند. البته در سرويس‌هاي بهداشتي نيز اخيرا از كاشي موزائيك استفاده‌هاي بسياري مي‌شود.

 

كاشي به قطعه سنگي مصنوعي گفته مي‌شود ليست قيمت كاشي و سراميك سمنان كه طول و عرض آن مختلف بوده و ضخامت آن چند ميلي‌متر است، و يك روي آن داراي سطحي شيشه‌اي بوده و كاملاًّ صاف و صيقلي مي‌باشد. كاشي، محصولاتي سفالين و سراميكي است كه در ساختمان كاربرد و اهميت ويژه‌اي دارد مانند حمام‌ها، توالت‌ها، آشپزخانه‌ها و آب ريزگاه‌هاي عمومي و غيره. كاشي براي تزئينات داخل و خارج ساختمان و همچنين براي بهداشت و عايق رطوبت به كار مي‌رود.

 

واژه كاشي از نام شهر كاشان اقتباس شده كه از اوايل دوران اسلامي به عنوان مركز صنعت سفال‌سازي مشهور بود.

 

مواد تشكيل دهنده

يك قطعه كاشي از دو قسمت تشكيل شده‌است:

۱- قطعه سفالي كه قسمت اصلي و استخوان‌بندي كاشي را تشكيل مي‌دهد.

۲- لعاب روي آن كه ماده‌اي است شيشه‌اي و قسمت رويي آن را تشكيل مي‌دهد.

يكي از مهم‌ترين عوامل در صنعت كاشي‌سازي آن است كه اين دو ماده را طوري انتخاب كنند كه ضريب انبساط آن‌ها مساوي باشد.

ليست قيمت سراميك پالرمو


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۰:۴۸ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :