فروشگاه كاشي و سراميك فروشگاه كاشي و سراميك .

فروشگاه كاشي و سراميك

كاشي

كمتر ماده اي را در ساختمان مي توان پيدا كرد كه بتواند مانند كاشي براي ما يك حس متفاوت را در ساختمان ايجاد كند. اين محصولات در اندازه ها، رنگ ها و شكل هاي متفاوتي مي توانند در بازار در نزديكي هر يك از ما پيدا شوند. آن ها مي توانند در داخل و يا خارج هر خانه اي مورد استفاده قرار بگيرند.

 

در مواردي هم انتخاب بهترين از آن ها براي ما بسيار سخت مي شود و نياز به كمك در اين راه داريم. سراميك ديواري كاشي ها نه تنها در خانه هاي جديد استفاده مي شوند كه يكي از قديمي ترين موادي هستند كه در خانه ها براي سال ها مورد استفاده قرار مي گرفته اند و از سال ها پيش در نقاط مختلف دنيا مورد استفاده بوده اند. شايد ديده باشيد كه خانه هايي با قدمت بيشتر با كاشي هاي آبي ر نگ تزيين شده باشند.

 

يا اين كه انواع ديگري از كاشي در ان ها به چشم بخورد. با توجه به اين كه نگه داري از كاشي ها سخت نيست و مي توان از ان ها در طرح هاي مختلف هم استفاده كرد، گرايش به استفاده از ان ها خيلي بيش از محصولات ديگر براي ايجاد يك فضاي بهتر براي زندگي مي باشد.

 

براي همين است كه امروزه استفاده از كاشي ها خيلي بيش از گذشته شده است و در كاربرد هاي زيادي مي توان آن ها را در هر معماري نويني ديد. كاشي هاي ديواري يكي از اين كاشي ها هستند كه براي استفاده در ديوار به طور خاص طراحي شده اند. اين كاشي ها هم داراي زنگ ها و طرح هاي متنوعي هستند كه مي تواند براي شما به يك زندگي بهتر با فضايي بهتر كمك كند. البته اين كاشي ها داراي تفاوت هايي هم هستند. به عنوان مثال، روكشي كه براي كاشي ها استفاده مي شود مي تواند بسيار متفاوت باشد. براي دانستن بيشتر در مورد اصول پايه ي انتخاب كاشي هاي ديواري بايد تا با مشخصات هر كاشي كه در بازار وجود دارد بيشتر آشنا شويد.

 

ما براي سادگي كار شما در اين جا راهنمايي براي كاشي هاي ديواري كه به طور خاص براي معماري ديوار مناسب هستند را فراهم نموده ايم. از اندازه و مواد مورد استفاده تا نگه داري از آن ها در اين جا مورد بررسي قرار گرفته است. سراميك نماي ساختمان البته بايد بگوييم كه اين راهنما تنها مي تواند به عنوان نقطه اي براي آغاز كار شما براي آشنايي با كاشي هاي ديواري باشد. شما در اين راه نياز به اطلاعات بيشتري داريد تا به بهترين نحو به معماري مورد علاقه ي خود در پروژه هاي مختلف دست پيدا كنيد.

 

مواد و نوع كاشي

در اولين مرحله بسيار مهم است تا شما در مورد كاشي ها به اين نكته پي ببريد كه آن ها از چه چيزي ساخته شده اند. كاشي ها داراي انواع مختلفي هم هستند كه با هم تفاوت هاي زيادي دارند. اما با تمام اين مطالب مي توان كاشي ها را در چند نوع استاندارد دسته بندي كرد. بايد بدانيد كه كاشي ها از مواد سختي مانند سراميك، سنگ، فلز، شيشه، و انواع مختلف سفال توليد شده اند. هم چنين در مواردي مي توانيد كاشي هايي را ببينيد كه از مواد سبكي مانند پرليت، چوب هم توليد شده باشند كه كمتر معمول هستند. كاشي آشپزخانه اما در هر حال موادي كه به دنبال مي آيد مي تواند در سراسر دنيا پيدا شود:

 

سراميك و يا چيني

بيشتر انواع كاشي هاي ديواري از سراميك توليد شده اند. هم چنين در كنار كاشي هاي سراميكي، كاشي هاي چيني هم براي استفاده در ديوار ها بسيار متداول هستند. تفاوت اصلي اين دو در ميزان جذب رطوبت است. چيني ها براي مكان هاي داراي رطوبت بالا مناسب تر هستند. در حالي كه كاشي هاي سراميكي را مي توان در بسياري از جاها با رطوبت كمتر استفاده كرد. اين كاشي ها با حرارت آتش در دماهاي بالا توليد شده اند.

 

كاشي هاي چيني به دليل دماي بالاتر در زمان توليد داراي استقامت بيشتري بوده و براي همين است كه در برابر آب بيشتر مقاومت مي كنند و ديرتر داراي خش مي شوند. كاشي ديوار حمام و سرويس بهداشتي كاشي هاي سراميكي از سوي ديگر با حرارت گل يا رس و مواد مانند آن در كوره ها به دست آمده اند و مي توان آن ها را در مكان هايي كه بار ترافيكي براي عبور افراد كم است استفاده كرد. در اين جا بايد بگوييم كه كاشي هاي سراميك براي بيرون خانه هم زياد مناسب نيستند.

 

كاشي هاي ديواري پوشش دار

كاشي هاي روكش دار براي ديوار استفاده مي شوند. به طور معمول نسبت اندازه ي آن ها 2 به يك است. اين پوشش در اين كاشي ها براي مقاوم كردن اين كاشي ها در برابر رطوبت مفيد است. هم چنين در پروسه ي پوشش دار كردن كاشي ها، مي توان در آن ها به رنگ و طرح بهتري دست يافت. سراميك راه پله 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۷:۴۸ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :