فروشگاه كاشي و سراميك فروشگاه كاشي و سراميك .

فروشگاه كاشي و سراميك

كاشي و سراميك

كاشي و سراميك

كاشي­‌‌ها شامل دو نوع كاشي ديواري و كاشي كف مي‌شوند. كاشي ديواري همانطور كه از نامش پيداست براي طراحي ديوارها كاربرد داشته و داراي مقاومت بالا و در برخي موارد قدرت جذب آب بالايي است. اما كاشي كف همان جنسي است كه در بازار از آن به اصطلاح با نام سراميك ياد مي‌شود. هرچند كه سراميك در توضيح علمي‌اش ماده ديگري بوده و انواع مختلف ديگر قيمت محصولات روكا سرام و البته برخي كاربردهاي ديگري دارد.

 

اما كاشي كفي يا همان سراميك معروف در بازار مصالح ساختماني معمولا لعاب داشته و لعاب آن هم غالبا براق است هرچند كه انواع ديگري از لعاب‌ها هم در بازار به وفور يافت مي‌شوند.

 

اما تفاوت كاشي و سراميك در اين نكته خلاصه مي‌­‌شود كه سراميك معمولا استحكام بالاتري داشته و به همين دليل در كف به كار برده مي­‌شود اما كاشي به دليل ظرافت بالاتر و وزن كم­‌تر در طراحي ديوار كاربرد بيشتري دارد.

 

موزائيك و انواع آن

 

اما نوع ديگري از اين دسته مصالح نيز وجود دارد كه حتما بارها نامش را شنيده‌ايد يا به كار برده‌ايد. اين نوع مصالح كه موزائيك ناميده مي‌‌شود نوعي كف‌پوش متراكم است كه به نوعي بتن پرس شده است و در ساختش هم از موادي چون ماسه، سيمان، سنگ دانه، پودر سنگ و البته آب استفاده مي‌شود. براي ساخت سطح موزائيك‌ها نيز علاوه بر اين مواد در برخي موارد از مواد رنگي هم استفاده مي‌شود.

 

موزائيك‌ها بيشتر در ساخت و طراحي كف حياط‌ها ديده مي‌شوند و امروزه ديگر براي طراحي كف خانه حراج سراميك و سرويس بهداشتي يا آشپزخانه از موزائيك استفاده نمي‌شود.

 

اما به غير از اين سه نوع مصالح، مصالح تركيبي ديگري نظير سراميك موزائيك و كاشي موزائيك در بازار يافت مي‌شوند كه سراميك‌ها و كاشي‌هايي هستند كه در ساختشان از موزائيك نيز استفاده شده‌است تا استحكام قابل قبول‌تري پيدا كنند. اين نوع مصالح هم مانند موزائيك بيشتر در حياط كاربرد دارند اما برخلاف موزائيك معمولي ظاهر بسيار زيباتري دارند. البته در سرويس‌هاي بهداشتي نيز اخيرا از كاشي موزائيك استفاده‌هاي بسياري مي‌شود.

 

كاشي به قطعه سنگي مصنوعي گفته مي‌شود ليست قيمت كاشي و سراميك سمنان كه طول و عرض آن مختلف بوده و ضخامت آن چند ميلي‌متر است، و يك روي آن داراي سطحي شيشه‌اي بوده و كاملاًّ صاف و صيقلي مي‌باشد. كاشي، محصولاتي سفالين و سراميكي است كه در ساختمان كاربرد و اهميت ويژه‌اي دارد مانند حمام‌ها، توالت‌ها، آشپزخانه‌ها و آب ريزگاه‌هاي عمومي و غيره. كاشي براي تزئينات داخل و خارج ساختمان و همچنين براي بهداشت و عايق رطوبت به كار مي‌رود.

 

واژه كاشي از نام شهر كاشان اقتباس شده كه از اوايل دوران اسلامي به عنوان مركز صنعت سفال‌سازي مشهور بود.

 

مواد تشكيل دهنده

يك قطعه كاشي از دو قسمت تشكيل شده‌است:

۱- قطعه سفالي كه قسمت اصلي و استخوان‌بندي كاشي را تشكيل مي‌دهد.

۲- لعاب روي آن كه ماده‌اي است شيشه‌اي و قسمت رويي آن را تشكيل مي‌دهد.

يكي از مهم‌ترين عوامل در صنعت كاشي‌سازي آن است كه اين دو ماده را طوري انتخاب كنند كه ضريب انبساط آن‌ها مساوي باشد.

ليست قيمت سراميك پالرمو


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۰:۴۸ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

انتخاب رنگ كاشي

خاكستري، رنگ سرويس بهداشتي كوچك

طوسي يا خاكستري رنگي تسكين دهنده و بي نظير است. اما با توجه به تاريك و بسته شدن فضا، بايد در انتخاب نوع خاكستري خود دقت لازم را داشته باشيد. ليست قيمت كاشي سينا خاكستري آبي و خاكستري روشن بهترين گزينه ها به خصوص براي فضاهاي كوچك تر هستند.

 

يكي از مزيت هاي اين رنگ مانند رنگ سفيد در اين است كه مي تواند تركيب رنگ هاي متنوع و زيبايي را با ساير رنگ ها خلق كند. تنالينه هاي زرد، نارنجي و صورتي از جمله همين تركيب رنگ ها هستند كه در تصاوير بالا براي شما انتخاب شده اند. وسايل چوبي قهوه اي رنگ نيز سبك جذابي را با خاكستري به وجود مي آورند.

 

رنگ هاي شاد

شروع روز پرانرژي با رنگ قرمز

دقيقا بر خلاف كساني كه دوست دارند يك صبح آرام را در يك فضاي آرامش بخش شروع نمايند، عده اي هم هستند كه يك روز پر هيجان و پر انرژي را ترجيح مي دهند. كاشي روكا سرام ميبد بنابراين براي اين افراد رنگ هاي شادي مانند قرمز ايده آل خواهد بود. نكته بسيار مهم در استفاده از اين رنگ اين است كه بايد به ميزان كم و در تناليته هاي رنگي ملايم به كار رود.

 

قرمز خيلي تند و شارپ مي تواند بعد از مدتي خسته كننده و زننده به نظر برسد. اما به طور كلي يك فضاي مدرن را خلق مي كند كه نياز زيادي به هم نشيني با رنگ سفيد دارد. كاشي حراجي

 

كاشي ها، رنگ اميزي ديوار، يا لوازم و اكسسوري هر كدام مي توانند گزينه هايي براي استفاده از اين رنگ بوده و انرژي و نشاط مورد نظر شما را به فضا وارد كنند.  اگر قرمز شما مقداري متمايل به قهوه اي باشد نمايندگي كاشي سمنان و از وسايل چوبي با رنگ قهوه اي تيره در فضا استفاده شود شما را به يك فضاي كلاسيك نزديك تر مي نمايد. البته اين اتفاق با رنگ طلايي نيز مي تواند تكرار شود.

 

 

تاثير رنگ زرد در سرويس بهداشتي

رنگ زرد

آخرين رنگ پيشنهادي من به شما زرد است. يك زرد آفتابي باعث مي شود كه يك حمام شاداب و شاد داشته باشيد. اين رنگ به شما كمك مي كند تا روز پرنشاطي را آغاز كرده و سرحال شويد. تند يا ملايم بودن آن به ابعاد فضا و همين طور سليقه شما بستگي دارد اما به طور كلي رنگ سفيد و خاكستري بهترين تركيب رنگ ها براي آن محسوب مي شوند.  سراميك پالرمو 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۰:۱۹ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

سراميك مناسب براي ديوار و كف پاركينگ

سايز پاركينگ شما بر روي انتخاب طرح، رنگ و سايز سراميك مناسب براي ديوار و كف پاركينگ تاثير بسيار زيادي دارد و حتما بايد به ياد داشته باشيد كه استفاده از سراميك‌هاي ابعاد بزرگ براي پاركينگ‌هاي كوچك مناسب نيست و از طرفي برعكس اين موضوع هم صادق نمي‌باشد، يعني سراميك‌هاي ابعاد كوچك در پاركينگ‌هاي بزرگ باعث مي‌شوند كه فضا زياد از حد شلوغ به نظر برسد.

شما بايد به ياد داشته باشيد كه براي پاركينگ‌هاي كوچك سراميك‌هاي روشن و ساده بهتر مي‌باشند.

 

در ضمن شما بايد اين موضوع را در نظر بگيريد كه سراميك‌هاي پاركينگ با بقيه قسمت‌هاي ساختمان چقدر هماهنگي دارند. به عنوان مثال استفاده از سراميك‌هاي سفيد در پاركينگ و استفاده از سنگ‌هاي قهوه‌اي در راهروها باعث ايجاد تضاد بين قسمت‌هاي مختلف ساختمان خواهد شد. ولي وقتي اين هماهنگي بين رنگ‌ها وجود داشته باشد، شما در پايان، ساختمان زيباتري خواهيد داشت. قيمت سراميك مهسرام 

 

در پايان براي انجام هر كاري در نظر گرفتن بودجه بسيار مهم است و در نظر گرفتن اين نكته باعث مي‌شود كه شما قدرت انتخاب بهتري داشته باشيد.

خوشبختانه دنياي كاشي و سراميك‌ داراي تنوع بسيار بالايي هم از نظر سايز، رنگ، طرح و هم از نظر قيمت هستند و شما با هر سطح بودجه‌اي مي‌توانيد سراميك مورد نظر خود را پيدا كنيد. البته بهترين كار اين است نمايندگي فروش كاشي سينا كه همزمان بتوانيد قيمت، زيبايي و كيفيت را با هم در نظر بگيريد تا نتيجه نهايي بهتر شود.

 

سراميك‌هاي پرسلاني با توجه به مشخصات فني و مكانيكي بالايي كه دارند به عنوان پوشش در كف پاركينگ‌ها استفاده مي‌شوند. سراميك‌هاي پرسلاني با توجه به تنوع طرح و رنگ و سايزي و البته ضخامت بالاي آنها كه در كنار اجراي صحيح و بندكشي مناسب كفي زيبا فضايي متفاوت در پاركينگ شما در عين استحكام ايجاد مي‌نمايند.

 

 

رنگ مناسب براي سرويس بهداشتي، 6 رنگي كه بايد به آن فكر كنيد!

در خانه هاي امروز ايراني، برخلاف گذشته، كم ترين اهميت به سرويس بهداشتي و حمام داده مي شود در صورتي كه اين موضوع در كشورهاي ديگر با كيفيت و استانداردهاي بهتري در حال طراحي و اجراست. روكا سرام شايد فكر كنيد براي رسيدن به چنين كيفيتي حتما بايد حمام و سرويس بهداشتي بزرگ داشته باشيد و ماه ها هزينه زيادي بپردازيد، اما برخلاف تصورتان با يك رنگ آميزي حتي در فضاهاي خيلي كوچك مي توانيد حمام و سرويس بهداشتي مانند ژورنال هاي حرفه اي خلق كنيد.

 

بنابراين 6 رنگ مناسب و پرطرفدار براي اين فضا را براي شما انتخاب كردم تا با يك بررسي كلي تركيب رنگ هاي شيك و جذاب آن ها را نيز بشناسيم.

 

 

كاربرد سفيد يخي و كرم در سرويس بهداشتي

رنگ هاي روشن مي توانند منعكس كننده نور باشند، و اين باعث مي شود براي فضاهاي كوچك بدون پنجره بهترين گزينه شوند. از نظر بهداشتي نيز اين رنگ ها قابل قبول تر هستند زيرا با نشان دادن كثيفي مرتب به تميز كردن نياز پيدا كرده در نتيجه بهداشت هميشه رعايت مي شود.

 

رنگ سفيد يك ظاهر شيك، تميز و منعكس كننده نور را ايجاد مي كند و باعث مي شود تا حمام هاي كوچك كمي بزرگ تر شوند. تفاوت ندارد كه سبك حمام شما چيست زيرا اين رنگ در تمامي سبك به خوبي خودي نشان داده و هيچ وقت از مد نمي افتد. 

 

بسته به اين كه شما از چه تنالينه رنگي سفيد بهره مي بريد، سيك دكوراسيون حمام و سرويس بهداشتي تان نيز تغيير مي كند. سفيد يخي يك فضاي مدرن تر و كمي سرد تر را به وجود مي اورد اما سفيد مايل به كرم فضايي گرم تر و نزديك به طراحي هاي كلاسيك را نشان خواهد داد. حراج كاشي و سراميك 

 

از مزاياي ديگر رنگ سفيد اين است كه به راحتي مي توانيد رنگ هاي مورد علاقه تان را با آن ست نماييد. آبي، مشكي، سبز يا هر رنگ ديگري كه مي تواند در لوازم و اكسسوري به كار روند. در اين صورت يك دكوراسيون مينيمال و جذابي مانند تصاوير بالا به وجود مي آوريد.

 

رنگ هاي ملايم

آرامش سرويس بهداشتي با رنگ آبي

رنگ هاي ملايم مانند آبي، تسكين دهنده و آرامش بخش هستند. شايد شما بخواهيد صبحتان را با يك دوش صبحگاهي در فضايي كاملا آرام شروع نماييد.  بنابراين مي توانيد رنگ آبي را در راس گزينه هاي خود قرار دهيد. تمام تناليته هاي آبي براي اين فضاها قابل استفاده اند، اما هر چه روشن تر و ملايم تر باشد، فضاي شما نيز لطيف تر خواهد بود. در تصاوير بالا انواع آبي ها و انواع طرح هاي استفاده از شده از آن ها را مشاهده مي كنيد. اگر كمي دقت كنيد اين نكته را دريافت مي كنيد كه رنگ سفيد كماكان حضور دارد و نوع آب به كار رفته چقدر مي تواند سبك فضا را تغيير دهد. 

 

حمام سبز براي دوستداران طبيعت

از جمله رنگ هاي ملايم ديگري كه براي حمام و سرويس بهداشتي پيشنهادي مي كنم سبز است. كاشي سمنان رنگي كه به نوعي براي طراحان و دكوراتورها بازگشت به طبيعت محسوب مي شود. تركيب رنگ سبز كاشي ها با وسايل چوبي طبيعت را به معناي واقعي براي ما تداعي خواهند كرد و هيچ گاه هم از مد نمي افتند. اين رنگ هم مي تواند در كاشي ها ديده شود هم به صورت كاغذديواري با طرح برگ و درخت و هم با يك رنگ آمزي كاملا ساده اما جذاب.

شما با توجه به ابعاد فضا و سبكي كه در نظر داريد مي توانيد يكي از سه راه را برگزينيد. اما هم چنان بايد براي رسيدن به تعادل بصري لازم در فضا رنگ سفيد را همراه داشته باشيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۸:۰۴ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

چسب كاشي استخري آب گريز

چسب كاشي استخري آب گريز

اين نوع چسب پليمري كه ساختار آن توسط پليمرهاي تقويت شده طراحي شده در مصارف كاشي كاري استخر، سرويس بهداشتي، سونا و جكوزي كاربرد دارد. با توجه به خاصيت چسبندگي بسيار بالايي كه به علت وجود پليمرهاي پايه سيماني دارد به سطوح مختلف چسبيده و به عنوان ملات آب بندي استخر نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. ليست قيمت سراميك تكسرام 

 

خواص آب بندي علاوه بر عدم اجازه نفوذ آب به خارج از سيستم هيدروليكي، اجازه ورود آب‌هاي زير سطحي را نيز به شدت كاهش مي‌دهد. مواد تشكيل دهنده اين ملات بر اساس بافت زيرين سيمان تركيب شده است كه در شرايط بسيار مناسب مي‌تواند بالاترين ميزان چسبندگي را به سطح زيرين خود داشته باشد.

 

اين چسب قابل استفاده در استخرهاي شناي تفريحي، جكوزي و استخرهاي با عمق زياد مي‌باشد. بعلت ساختار منظم سيليس‌هاي موجود مي‌تواند فشارهاي هيدروليكي بسيار بالا را تحمل نمايد.

قابل ترميم بوده و روش اجراي آن بسيار آسان مي‌باشد. با توجه به استفاده عمومي از اين نوع چسب كاشي استخري در تمام مراحل ساخت استخر، به عنوان چسب ملات نيز قابل استفاده مي‌باشد. در ساخت استخر مي‌توان با اضافه نمودن مقداري از اين چسب به ملات سيماني، سطح زيرين را براي كاشي كاري استخر آماده سازي نمود. 

 

ساخت استخر توسط چسب كاشي مخصوص استخر بسيار مطمئن بوده و عايق كاري ديواره استخر و كف استخر را در يك مرحله مي‌توان انجام داد. يكي از برجسته ترين ويژگي‌هاي اين چسب سمي نبودن آن است. راك سراميك اصفهان بدين ترتيب براي انواع استخرهاي آب آشاميدني و استخر پرورش ماهي نيز قابل استفاده مي‌باشد.

پس از آب بندي استخر و كاشي كاري استخر با اين چسب مي‌توان نسبت به بند كشي كاشي‌هاي استخر توسط پودر مخصوص بند كشي ويژه عايق بندي استخر استفاده نمود. عايق بندي استخر توسط پودر بند كشي منجر به اطمينان از آب بندي استخر خواهد شد.

 

ويژگي ها:

-قدرت چسبندگي بسيار زياد

-قابليت اجرا بر روي سطوح عمودي و افقي

-چسبندگي بسيار زياد به سطح كاشي هاي قديمي

-سهولت اجرا

شركت ايفا سرام اردكان يزد

جهت عايق كاري، ضد آب نمودن چسب هاي كاشي، استفاده در استخر، جكوزي، سرويس هاي بهداشتي و نماي ساختمان ميتوان از چسب آب بند كننده استفاده نمود.

 

چسب آب بندي استخر به صورت مايع بوده و ظاهري شيري رنگ دارد كه پس از مصرف كاملا بي رنگ مي شود. چسب آب بند كننده استخر در برابر رطوبت، سرما و گرما (۶۰- تا ۹۸+ درجه سانتيگراد)، حريق، نور، آتش و ضربه كاملا مقاوم بوده و عمر آنها همانند عمر سيمان در ملات مي باشد.

 

 

كاشي و سراميك مناسب پاركينگ

اگر بخواهم ديوارها و كف پاركينگ منزل را سراميك كنم، چه پيشنهاداتي داريد؟

دوست داريد پاركينگ چه نمايي داشته باشد؟ سايز پاركينگ چقدر است؟ بودجه مورد نظر شما براي سراميك ديوار و كف پاركينگ چقدر است؟ همه اين سوالات در انتخاب كردن كاشي و سراميك به شما كمك شاياني مي‌كند. سراميك مهسرام يزد 

 

از آنجايي كه ممكن است زيبايي كه در پاركينگ ايجاد مي‌كنيد بخشي از نماي داخلي ورودي ساختمان باشد، پس اهميت دادن به نماي داخلي پاركينگ بسيار مهم مي‌باشد و اول از همه بايد اين نكته را به ياد داشته باشيد كه زيبايي اين قسمت‌ها بايد باب ميل شما باشد و سليقه شما حرف اول را مي‌زند. چون وقتي همه چيز طبق سليقه و خواست شما نباشد، شما هيچ حس خوبي نسبت به نماي داخلي نخواهيد داشت. همچنين بايد به ياد داشته باشيد  سينا كاشي سراميك مورد نظرتان به شكلي نباشد كه به سادگي از دور خارج شود و به قول معروف از مد بيافتد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۷:۱۰ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

مزاياي كاشي‌هاي ضد اسيد

مزاياي كاشي‌هاي ضد اسيد

كاشي‌هاي ضد اسيد داراي مزاياي بسياري هستند كه از جمله مهمترين آنها مي‌توان به مقاومت بالاي آنها در برابر اسيدها، بارهاي مكانيكي بالا و سايش اشاره نموده علاوه بر آن اين نوع سراميك در برابر آب جذب بسيار پاييني دارد در نتيجه در برابر يخ زدگي مقاوم مي‌باشند. ليست قيمت كاشي صبا اصفهان

 

نكات مهم در انتخاب كاشي ضد اسيد 

در انتخاب كاشي‌هاي ضد اسيد بهتر است اين نكات مهم را رعايت كنيد تا از آسيب‌هاي احتمالي و خسارات جلوگيري نماييد.

 

اگر سطح مورد نظر شما سطح پرترددي است كه ممكن است افراد در آن سر بخورند بهتر است از نوع عاجدار استفاده نماييد تا سر خوردن افراد را به كمترين حد ممكن برسانيد. اين نوع كاشي با نام كاشي ضد لغزش (Anti-Slip) در بازار موجود مي‌باشند. 

 

در محيط‌هاي آلوده كه امكان وجود عوامل كثيف كننده بسيار بالاست كارخانه كاشي تكسرام يزد از كاشي‌هاي ضد اسيد دانه قرمز استفاده نماييد كه خاصيت چرك تاب بودن بيشتري نسبت به ساير كاشي و سراميك ضد اسيد دارند.

 

 

دانستني هاي جالب از كاشي استخري

دانستني هاي جالب از كاشي استخري | كاشي استخري داراي جذب آب صفر است ، در مقابل يخ زدگي مقاوم است و در حالت عادي از سطح كار جدا نميشود اما كاشي معمولي جذب آب دارد و از محل نصب به مرور جدا ميشود.

 

در يك آزمايش ساده ميتوان كاشي معمولي و كاشي استخري را روي ميز و از طرف پشت آن كه لعاب ندارد گذاشت و روي آن چند قطره و يا يك قاشق آب ريخت. بعد از چند دقيقه سراميك معمولي آب را به خود جذب ميكند اما سراميك استخري تا هر زمان كه باشد آن آب را در پشت خود نگه ميدارد مگر اينكه آب بخار شود. يعني آب جذب بيسكويت نميشود. قيمت سراميك راك  

 

تنها تفاوت كاشي استخري با كاشي سراميك معمولي در ميزان جذب آب ميباشد. يعني كاشي استخري با كاشي معمولي متفاوت است. و در صورت استفاده از كاشي معمولي بجاي استخري نهايت پس از يكسال نياز به تعويض كاشي در استخر خواهد بود.

 

سراميك ها وموزاييك ها

به طور كلي دو نوع موزاييك در استخرها مورد استفاده قرار مي گيرد. موزاييك هاي سراميكي و موزاييك هاي شيشه اي. از اين ميان موزاييك هاي سراميكي كاربرد بيشتري در استخرهاي شنا دارند. اين موزاييك ها به ويژه براي استخرهاي با شكل نامتقارن و استخرهايي كه با بتن پاششي ساخته مي شوند مناسب هستند. اين موزاييك ها كاشي ايفا به صورت تماما لعابدار ساخته مي شوند و بنابراين مقاومت بسيار زيادي در برابر انجماد دارند.

 

موزاييك مرمري

موزاييك هاي مرمري به ويژه در ديوارها و كف استخرهاي خانگي مورد استفاده قرار مي گيرند. البته در صورت استفاه از اين موزاييك ها در كف مناطق مرطوب استخر، براي جلوگيري از لغزنده شدن بيش از حد آنها بايد تمهيدات لازم پيش بيني شود.

 

الزامي به استفاده از كاشيهاي كوچك در استخرها نيست. اما فقط كاشيهاي كوچك هستند كه براي ستونها و لبه هاي گرد پله و استخر قابل استفاده هستند. براي استخرهاي مربع مستطيل ميتوانند هم ازكاشي ريز و هم از كاشي بزرگتر استفاده كرد. مهسرام


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۶:۲۶ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

سراميك ضد اسيد

سراميك ضد اسيد

آزمايشگاه‌ها، كارخانجات صنعتي و توليدي‌هاي مواد شيميايي براي جلوگيري از خوردگي و فرسايش سطوحي كه در تماس مستقيم با اسيدها و مواد خورنده هستند از كاشي و سراميك با مقاومت شيميايي بسيار بالا كه با نام ضد اسيد (Acid Proof) شناخته مي‌شوند. اين نوع سراميك به عنوان يك پوشش بر روي بتون‌ها با استفاده از ملات‌هاي ضد اسيد چسبانده مي‌شوند. قيمت كاشي ضد اسيد  

 

ملات ضد اسيد

همانگونه كه گفتيم سيمان و بتن به سادگي در مجاورت مواد شيميايي دچار خوردگي و فرسايش مي‌شوند در نتيجه نمي توان از آنها براي چسباندن و بند كشي كاشي و سراميك ضد اسيد استفاده نمود زيرا از بين رفتن بندكشي‌ها به مرور سبب نفوذ مواد اسيدي به زير كاشي و سراميك ضد اسيد شده و در نهايت باعث لق شدن و تخريب آن مي‌شود.

 

صنايع كاشي و سراميك براي اين منظور اقدام به ساخت ملات‌هاي ضد اسيد نموده است كه شامل انواع ملات ضد اسيد سيليكاتي، پلي استر، وينيل استر، اپوكسي، فوران و ... مي‌شود كه مقاومت عالي در برابر انواع مواد شيميايي خورنده، شوك‌هاي حرارتي، صبا كاشي  نيروهاي مكانيكي، تخليه بار الكتريكي و ... كه داراي چسبندگي عالي براي اتصال ميان سطوح دارند. 

 

ملات‌هاي ضد اسيد از رزين‌هاي صنعتي پركننده سيمان با مقاومت بالاي شيميايي تهيه مي‌شوند كه طي واكنش‌هاي شيميايي خشك شده اند. اين ملات بسيار انعطاف پذير است و سرعت چسباندن و خشك شدن آن نيز بالا مي‌باشد.

 

كاربرد كاشي و سراميك ضد اسيد

سراميك‌هاي ضد اسيد در ابعاد و اندازه‌هاي مختلف تهيه مي‌شود و متناسب با شرايط محيطي در حوضچه‌هاي اسيدي و مواد شيميايي، كف، ديواره و فونداسيون بناها و سالن‌هاي صنعتي، كف و ديواره ساختمان‌هاي صنايع غذايي، صنايع دارويي، كارخانجات توليد لبنيات، صنايع روغن كشي، فرآوري گوشت، كنسرو سازي، نوشابه سازي، اتاق‌هاي استريل آزمايشگاهي، اتاق كنترل نيروگاه‌ها، تجهيزات و لوله كشي‌هاي صنعتي ، لوله‌ها و دود كش‌هاي صنعتي، كاشي تكسرام ديوار كف و سكوي آزمايشگاه‌هاي شيمي، انبارهاي مواد اوليه شيميايي، سطح داخلي مخازن مواد شيميايي و ساير صنايع مورد استفاده قرار مي‌گردد.

 

به طور كل كاشي و سراميك ضد اسيد قابليت كاربرد در اماكن بسياري را دارا مي‌باشد كه شامل :

 

مناسب محيط‌هايي كه در مجاورت اسيدها (به استثناء اسيد فلوئوريدريك HF) قرار دارند.

مناسب محيط‌هايي كه در معرض باران‌هاي اسيدي قرار مي‌گيرند.

مناسب محيط‌هاي پر تردد با فشار ديناميكي بالا، مانند كف انبارهاي صنعتي كه ليفتراك‌هاي سنگين بر روي آنها تردد مي‌كنند.

مناسب محيط‌هاي پر تردد با ترافيك سنگين مانند اماكن عمومي مناسب محيط‌هايي كه در معرض مواد با بوي تند وشديد دهنده قرار دارند(مانند آشپزخانه‌هاي صنعتي و سرويس‌هاي بهداشتي عمومي)

مناسب جهت كاربرد در حوضچه‌هاي اسيد و مواد شيميايي

مناسب جهت پوشش كف و ديواره سالن‌هاي صنعتي

نصب كاشي و سراميك ضد اسيد

راك سرام

براي نصب و اجراي كاشي و سراميك ضد اسيد لازم است زير سازي با استفاده از ابزارهاي مكانيكي كاملا صاف و يكدست شود سپس با استفاده از تينر يا اسيد كاملا شستشو شود، براي بالا بردن ميزان چسبندگي لازم است يك لايه پرايمر اپوكسي اجرا شود تا لايه بعدي داراي چسبندگي بيشتري گردد. پس از ان از اپوكسي ضد اسيد و الياف تقويت كنند براي آبندي و حفاظت سطح در برابر عوامل خورنده مانند اسيدها، بازها و ساير مواد شيميايي از يك تا دو لايه استفاده شود، در آخر نصب و اجراي كاشي و سراميك ضد اسيد را خواهيم داشت كه در انتها با استفاده از پودرهاي اپوكسي ضد اسيد بندكشي مي‌گردد.

 

انواع كاشي‌هاي ضد اسيد 

كاشي‌هاي ضد اسيد كه با نام سراميك پرسلان ضد اسيد نيز شناخته مي شوند پرسلان‌هايي هستند با مقاومت بالا كه داراي انواع محدودي مي‌باشد، نوع اين پرسلان‌ها با توجه به كاربرد سطح مورد نظر نوع آنها تعريف مي‌گردد. سراميك‌هاي ضد اسيد در دو نوع سراميك ضد اسيد صاف و سراميك ضد اسيد عاجدار در رنگ‌ها و طرح‌هاي محدودي توليد مي‌گردد. طيف رنگي اين نوع سراميك بيشتر شامل شيري، طوسي و كرم مي‌باشد. اين كاشي‌ها در برابر فشار و ساييدگي قدرت بالايي دارند و شستشوي آنها بسيار ساده مي‌باشد. ايفا سرام


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۵:۴۲ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

كاشي راه پله

بسياري از طراحان توصيه مي كنند در راه پله هاي كوچك از تزيينات روي خود پله استفاده نكنيد و پله ها را به حال خود باقي بگذاريد. براي تزيين اينگونه پله ها مي توانيد ابتدا و انتهاي پلكان را با قرار دادن قاليچه ها يا گلداني بزرگ از گياهان سرسبز تزيين كنيد. با اين كار مي توانيد بدون اينكه فضاي پله هاي را تنگ كنيد به تزيين راه پله خود بپردازيد. بعلاوه ورودي و خروجي راه پله ها را به زيبايي تمام مشخص كرده ايد. قيمت سراميك ديوار پاركينگ 

 

راه‌هاي اندكي براي انجام اين كار وجود دارد: شما مي‌توانيد از راه‌پله‌هاي معمولي كه در همه جا هستند استفاده كنيد، و يا مي‌توانيد از يك راه‌پله خاص با يك طراحي منحصربه‌فرد استفاده كنيد كه هر كس آن را ببيند به شما حسادت كند.

 

البته در اكثر موارد اين امر نيازمند اين است كه شما در مراحل ابتدايي ساخت خانه و يا در مراحل مياني بازسازي آن باشيد، تا شايد بتوانيد ايده‌هاي خود را در مورد راه‌پله اجرايي كنيد. در غير اين صورت بايد ايده‌هاي خود را براي آينده نگه داريد.

 

با اين حال، اگر شما اين امكان را داريد كه از يك راه‌پله خلاقانه و خاص در خانه خود استفاده كنيد، به نكاتي كه در ادامه مطلب مي‌آيد توجه كنيد تا بتوانيد خاص بودن و زيبايي راه‌پله خانه خود را دوچندان كنيد. قيمت سراميك ديوار حياط 

 

 

 

در راه پله ها يك خط تقسيم‌كننده ايجاد كنيد.

گردن خود را خم نكنيد؛ اين راه پله دو تكه به سرعت توجه‌ها را به خود جلب مي‌كند، چراكه طراحي دكوراسيون آن بسيار متفاوت و خاص است

 

عرض پله‌ها را تغيير دهيد.

در اكثر راه پله‌ها عرض پله ابتدايي با عرض پله انتهايي يكسان است و تغييري در آن ايجاد نمي‌شود. به جاي اين، راه‌پله خانه خود را به گونه‌اي طراحي كنيد كه عرض پله‌ها متفاوت باشد و در نتيجه بالا رفتن و پايين آمدن از آن جذاب و متفاوت شود.با نرده‌ها كارهاي خلاقانه انجام دهيد. هيچ قانوني وجود ندارد كه شما را مجبور كند كه نرده‌ها را كاملا موازي با پله‌ها نصب كنيد. سراميك استخري اين نرده‌هاي عمودي هم به راه‌پله ايمني اضافه كرده‌اند و هم به آن يك زيبايي بصري داده‌اند.

 

 

 

به راه پله يك ديوار اضافه كنيد.

براي به حداكثر رساندن امنيت راه‌پله، به جاي نرده يك ديوار به آن اضافه كنيد. حفره‌هاي ايجاد شده در ديوار به آن جلوه بصري جذابي داده و باعث شده‌اند كه راه‌پله حس بسته بودن و خفتگي در فرد ايجاد نكند.

 

راه پله را رنگ كنيد.

رنگ كردن راه‌پله يك راه آسان و كم‌هزينه براي اضافه كردن يك جلوه بصري زيبا به را‌ه‌پله است. قيمت سراميك ديوار پذيرايي ، رنگ سبز پله‌ها حالتي سرزنده و شاد به راه‌پله اضافه كرده و يك ورودي بسيار زيبا را براي اين خانه تلفيقي به وجود آورده است.

 

 

 

سراميك‌ها به عنوان كف‌پوش و ديوارپوش در تمامي پروژه‌هاي ساختماني به كار گرفته مي‌شوند يكي از مهمترين كاربرد كاشي و سراميك استفاده به عنوان كف پوش ساختمان‌هاي صنعتي و آزمايشگاه‌ها مي‌باشد. فضاهايي كه در مجاورت مستقيم با انواع اسيدها و مواد خورنده هستند و اگر از كاشي و سراميك مناسب استفاده نشود در كوتاهترين زمان ممكن لازم است كه كاشي و سراميك‌ها جايگزين گردند. بهترين راه حل براي جلوگيري از ايجاد خرابي و خوردگي در كاشي‌ها و سراميك‌هاي به كار رفته در مجاورت با اسيدها و خورنده‌هاي لعاب استفاده از كاشي و سراميك ضد اسيد مي‌باشد. 

 

بتن‌ها، فولاد و ساير پوشش دهنده‌هاي در مقابل اسيد مقاومت ندارند و به سرعت دچار خوردگي و فرسايش مي‌گردند. در نتيجه تنها پوشش مناسب براي اين فضاها استفاده از كاشي و سراميك ضداسيد است. سراميك ضد اسيد 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۳:۳۵ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

مزايا و معايب كف پوش هاي سراميكي

مزايا و معايب كف پوش هاي سراميكي

معايب استفاده از كف پوش هاي سراميكي

علي رغم قيمت مناسب ، تنوع بالا و زيبايي كه كف پوش هاي سراميكي دارند و در بين افراد از محبوبيت خاصي برخوردار هستند داراي معايبي نيز مي باشند اگر بخواهيم مزايا و معايب سراميك را بر شماريم ميتوانيم به موارد زير اشاره كنيم . كاشي پاركينگ نصب زمان بر كف پوش هاي سراميكي در كنار سردي كه آنها در فصول سرد دارند باعث شده اندكي از محبوبيت آنها كاسته شده و افراد به فكر استفاده از پاركت لمينت باشند . سراميك ها در مقابل ضربه ي شديد مي شكنند و پيدا كردن تايل مشابه در بازار دشوار است و براي يك دست شدن سراميك ها بايد همه ي آنها را عوض كرد .

 

براي جلوگيري از اين اتفاق مي توان هنگام خريد تعدادي سراميك اضافي خريداري كرد تا در هنگام آسيب ديدن بتوان آنها را جايگزين كرد .سراميك ها در صورتي كه مرطوب يا خيس باشند بسيار لغزنده هستند و سردي آنها باعث درد مفاصل مي شوند .

 

مزاياي استفاده از كف پوش هاي سراميكي

در بالا به برخي از معايب استفاده از سراميك اشاره شد . برخي از مزايا و معايب سراميك در زير گفته شده است

كاشي ديوار حياط 

كف پوش هاي سراميكي معمولا در هر رنج قيمتي قابل تهيه مي باشند .

در مقابل رطوبيت بسيار مقاوم هستند و براي محيط هاي مرطوب همچون دستشويي و حمام مناسب هستند .

تنوع در طرح ها و رنگ هاي آنها بسيار زياد است .

تميز كردن و نگهداري آنها نسبت به پاركت هاي چوبي راحت تر است .

 

 

فرق بين كاشي و سراميك چيست؟

به جز اين كه سراميك داراي مقاومت بالاتري نسبت به كاشي است، امروزه تفاوت چنداني بين كاشي و سراميك وجود ندارد. كاشي ها به طور كلي با روكش ها و لعاب هاي مختلف داري طرح و رنگ محتلفي مي شوند، حال اگر اين روكش از جنس سراميك باشد، به آن كاشي سراميك يا همان سراميك مي گويند، تنوع اين محصولات بسيار بالاست. ولي كاشي سراميك بيشتر در شرايطي استفاده مي شوند كه نياز به مقاومت و دوام بالاتري است. سراميك ديوار سالن در ادامه كاربرد ها و محل مصرف كاشي سراميك و كاشي را براي شما مي گوييم.

 

راه پله هايي زيبا با طراحي هايي جالب و خاص

يكي از بهترين راه هاي تزيين راه پله خانه استفاده از روكش موكت و فرش براي پله ها است. معمولا راه پله و پلكان خانه يكي از مشكل ترين مكان ها براي تزيين است.

 

بسياري از افراد با قرار دادن اشيا و لوازمي مانند گلدان در كنار پله سعي در تزيين دكوراسيون راه پله خود مي كنند اما اين كار در كنار زيبايي كه به راه پله مي دهد فضاي زيادي براي قدم زدن ايمن بروي پله ها را نيز اشغال مي كند. سه تكه در دكوراسيون راه پله اهميت زيادي دارند. پله ها، نرده ها و ديوار بقل پلكان. فرش و موكت ايده مناسبي براي تزيين پله ها هستند اما تنها عيب آن مي تواند كوچك تر نشان دادن فضاي پلكان خانه باشد. قيمت كاشي استخري 

 

همچنين مي توانيد از نگ هاي مختلف براي تزيين پله ها استفاده كنيد تا به اين طريق رنگ هاي تازه اي نيز به دكوراسيون خانه اضافه كرده باشيد. رنگ فقط مناسب ديوار نيست، با رنگ كردن خود پله ها فضاي خانه را متحول خواهيد كرد. با توجه به مدل رنگي كه 

 

انتخاب مي كنيد اين كار مي تواند پلكان شما را بزرگ تر نيز نشان دهد. گزينه هاي زيادي براي رنگ كردن پلكان خانه در اختيار خواهيد داشت براي مثال مي توانيد سطح پله و خيز آنرا به دو رنگ متفاوت درآوريد يا از رنگ هاي مشابه براي هر دو استفاده كنيد و يا حتي فقط خود خيز پله را رنگ كنيد و سطح پله را بدون رنگ باقي بگذاريد. كاشي ضد اسيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۲:۳۴ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

كلاس هاي كاشي هاي چيني

كلاس هاي كاشي هاي چيني عبارتند از:

 

 كلاس يك-اين كلاس تنها براي ديوار مناسب است.

 

كلاس دو-براي مكان هايي كه ممكن است لغزش اتفاق بيفتد مانند دستشويي مناسب است.

 

كلاس سه- براي ترافيك كم تا متوسط مناسب است.

 

كلاس چهار- براي ترافيك هاي متوسط تا زياد مناسب است.

 

كلاس پنج- براي مكان هاي پرترافيك مانند مكان هاي تجاري پر ترافيك مناسب است. قيمت كاشي ديوار 

 

مقاومت و نگه داري از كاشي ها

به طور كلي بايد بگوييم كه كاشي ها محصولات مقاومي هستند. هم چنين با توجه به آن چه در بالا در مورد آن ها گفته شد مي توان به سادگي به اين امر پي برد كه كاشي ها را مي توان با توجه به ويژگي ها و كلاس هاي آن ها تقريبا در هر جايي به كار برد. اما براي اين كار بايد تا از كاشي مناسب براي هر جا آگاه بود.

 

استفاده از كاشي هايي كه داراي توان كمي براي تحمل ترافيك هستند در جاهايي مانند كف زياد مناسب نيست.

در كاربردهاي تجاري هم بايد از هر كاشي با توجه به تحمل آن استفاده نمود تا بتوان بهتر از آن نگه داري كرد. با اين كار مي توان از كاشي براي مدت زمان بيشتري در ساختمان در كف و يا ديوار بدون به وجود آمدن مشكل خاصي بهره برد. سراميك ديوار پاركينگ مي توان در بعضي كاربردها ديد كه حتي كاشي ها براي نسل ها دوام آورده اند.

كاشي ها سخت هستند و در برابر نور uv هم توان مقاومت دارند. مي توانيد آن ها را با دقت انتخاب كنيد و از آن ها در فضاهاي مختلف استفاده كنيد. بايد توجه داشته باشيد كه محافظت از اين محصولات در درجه ي اول به انتخاب شما و طراحي آن ها بستگي دارد.

 

 

بررسي مزايا و معايب سراميك

امروزه با پيدايش علوم جديد در زمينه ي دكوراسيون داخلي ، چيدمان منازل تغيير پيدا كرده است . يكي از مهم ترين اركان در دكوراسيون داخلي انتخاب نوع كف پوش مي باشد .

 

در گذشته اغلب ايراني ها از فرش هايي كه غالبا كل كف منزل را مي پوشاند استفاده مي كردند ، به همين جهت كف پوش اهميت خاصي نداشت . اما با تغيير سبك دكوراسيون كم كم فرش هاي بزرگ 12 متري جاي خود را به كف پوش هاي شيك و زيبا مانند سراميك ، پاركت لمينت ، سنگ و ... داد .و علي رغم مزايا و معايب سراميك ، آنها به يكي از كف پوش هاي محبوب تبديل شده اند . سراميك ديوار حياط  

 

مزايا و معايب كاشي و سراميك

با تغيير سبك دكوراسيون و تغيير سليقه ها در كف پوش ها به تدريج فرش ها جاي خود را به پاركت ، موزاييك ،سنگ كف و سراميك داد .يكي از رايج ترين كف پوش هايي كه در منازل از آن استفاده مي شود كف پوش هاي سراميكي هستند . سنگ هاي سراميكي به دليل كلاسي كه دارند با هيچ كف پوش ديگري قابل مقايسه نيستند مزايا و معايب سراميك ها بسيار است اما با اين وجود سراميك به دليل مقاومتي كه در برابر رطوبت دارد در محيط هاي مرطوب مثل حمام و دستشويي استفلده مي شود .

 

كف پوش سراميكي

يكي از محبوب ترين كف پوش ها ، كف پوش هاي سراميكي است . معايب سراميك نسبت به پاركت لمينت بسيار زياد است ، سراميك ها انواع مختلفي دارند و در ابعاد مختلف قابل تهيه هستند . سراميك ديوار پذيرايي سراميك ها دو نوع هستند :سراميك لعاب دار و سراميك بدون لعاب . 

 

سراميك ها را ميتوان در دو نوع مات و براق نيز طبقه بندي كرد .

با وجود اينكه سراميك هاي براق زيبايي و جلوه ي بيشتري دارند لكه ها در آنها سريع تر نمايان مي شود . نوع ديگري از سراميك ها كه جديدا وارد بازار شده اند كف پوش هاي سراميكي طرح پاركت هستند .

 

كف پوش سراميكي طرح چوب و پاركت

كف پوش هاي سراميكي با وجود ظهور كف پوش هاي جديد ديگر همچنان محبوبيت خود را حفظ كرده اند . تنوع بسيار بالاي كف پوش هاي سراميكي كار را براي خريداران دشوار كرده است .

يكي از محبوب ترين اين ظرح ها سراميك هاي طرح پاركت مي باشد . اين نوع از سراميك براي كساني ساخته شده است كه طرح پاركت را دوست دارند ولي سراميك را به پاركت ترجيح مي دهند . همچنين براي مناطق مرطوب كه امكان استفاده از پاركت لمينت چوبي وجود ندارد ميتوان از سراميك هاي طرح چوب استفاده كرد . به دليل مزايا و معايب سراميك ، سراميك طرح پاركت نسبت به خود پاركت هم از مقاومت بالاتري نسبت به رطوبت برخوردارند و هم هزينه ي كمتري دارند . كاشي استخري


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۱:۳۵ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع:

موزاييك مربعي

موزاييك مربعي

اين كاشي ها در سراسر دنيا براي استفاده در مكان هايي مانند آشپزخانه ها متداول هستند. متداول ترين نوع اين كاشي ها، سراميك ها و كاشي هاي ساخته شده از چيني، سنگ و شيشه هستند. قيمت سراميك ديوار آن ها ممكن است اندازه اي برابر با 1 در 1 اينچ هم داشته باشند. اما تا حدود 1 فوت در 1 فوت هم مي توان آن ها را يافت.

 

اندازه ي blend

اين كاشي ها مي توانند در حدي بزرگ هستند كه براي استفاده در مترو و مانند آن مناسب باشند. قيمت سراميك نما اما از سوي ديگر اين كاشي ها به كاشي هاي موزاييك شباهت دارند، براي همين ما آن ها را blend يعني مخلوط ناميده ايم. مي توانيد اين كاشي ها را در آشپزخانه و حمام هم استفاده كنيد.

 

كاشي subway

اين هم يكي از انواع محبوب كاشي است كه در نسبت دو به يك و به عناون مثال در اندازه هاي 3 در 6 اينچي در بازار پيدا مي شود.

 

 

كاشي هاي مربعي

اين كاشي ها همانطور كه از نام آن ها پيدا است مربعي هستند و براي آشپزخانه و حمام بسيار مناسب هستند. كاشي ديوار آشپزخانه 

 

 

كاشي هاي پلانك

اين كاشي ها هم به طور معمول داراي 4 اينچ عرض و 24 اينچ طول هستند. مي توان آن ها را به بزرگي 12 اينچ هم ديد. اين كاشي هاي بلند و باريك براي كف و داخل ساختمان هاي مدرن مناسب هستند.

 

منافذ كاشي و حرارت

منافذ موجود در كاشي براي اين كه در مورد محل مناسب براي نصب ان ها تصميم بگيريم داراي اهميت فراواني است. همان طور كه مي دانيد در خانه در محل هاي خاصي ميزان رطوبت زياد است و وجود منافذ در كاشي ها مي تواند به جذب آب منجر شود كه از لحاظ بهداشتي و كاهش طول عمر آن ها مي تواند مشكلاتي در پي داشته باشد. سراميك ديوار راه پله هر چه كاشي چگال تر باشد و منافذ آن كمتر باشد براي استفاده در محيط هاي مرطوب بهتر است.

 

كاشي مي تواند يك بار يا دوبار حرارت ديده باشد كه بسته به اين مورد و مواد اوليه ي آن مي تواند ويژگي هاي متفاوتي در ميزان منافذ خود داشته باشد. براي همين كاشي هايي كه دو بار در توليد حرارت ديده اند براي استفاده در رطوبت بالا مناسب تر هستند.

 

 

كاشي ها و نرخ يا كلاس آن ها

با توجه به اين كه براي هر فضا كاشي متفاوتي نياز است، و به عنوان مثال براي حمام از كاشي هاي سخت و مقاوم بايد استفاده شود، نرخ يا كلاس كاشي مي تواند در اين زمان به يك انتخاب بهتر براي هر مكاني در داخل ساختمان كمك كند. كاشي ديوار راهرو


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۹:۲۸ توسط:فروشگاه كاشي و سراميك موضوع: